Język turecki i kultura Turcji to nasza pasja.

ABC Turcji
Przewodnik turysty
Mity i prawdy
Islam
Historia i ustrój
Geografia
Turystyka
Obyczaje
Kuchnia
Język
Muzyka
Folklor
Literatura
Sztuka
Filmy
Wiadomości
Galeria
O Polsce

Taniec turecki

 

Tureckie tańce ludowe to specjalność szkoły Tureckie Klimaty i moja największa pasja.


W tradycyjnych tańcach tureckich specjalizuję się od 7 lat. Oprócz tego, że tańczę, badam też turecki folklor pod kątem naukowym. Organizuję warsztaty i pokazy, ale jednocześnie cały czas rozwijam moją pasję, ucząc się tańca prywatnie od tureckich instruktorów i tancerzy, biorąc udział w warsztach i kursach, w Turcji tańczac z miejscowymi w Türkü Bar oraz tłumacząc zespoły z Turcji na festiwalach folklorystycznych.

 

W ramach szkoły Tureckie Klimaty prowadzę też zespół tańca o tej samej nazwie. Do grupy, oprócz mnie, należą także Turcy, Azer i inne Polki. Niektóre tańce wykonuję solo, inne w duecie, jeszcze inne są to tańce grupowe. W repertuarze posiadamy tańce z 7 regionów Turcji, m.in. Zeybek, Halay, Horon, Misket, Roman, Karşılama, tańce z rejonu Gaziantep, Artvin oraz tańce azerskie i inne tańce kaukaskie.

 

W ramach tureckich tańców ludowych oferujemy:

  • - pokazy
  • - pokazy połączone z mini warsztatami
  • - 1 lub kilkugodzinne warsztaty
  • - regularne kursy
  • - prelekcje i prezentacje multimedialne na temat tureckiego folkoru, w szczególności tańca i muzyki ludowej
  • - pokazy i warsztaty popularnych także w Turcji tańców kaukaskich, zwłaszcza tańca azerskiego
  • - koncerty tureckiej muzyki ludowej

Ponadto oferujemy także:

  • - „Orientalny” aerobik
  • - pokazy, warsztaty i kursy tańca brzucha.

 

Pokazy tańca

Występujemy w Krakowie i w całej Polsce oferując pokazy, pokazy połączone z warsztatami lub same warsztaty. Możliwy jest występ 1-osobowy, w duecie lub zespołowy. Tańczymy w kostiumach charakterystycznych dla danego regionu i tańca. Pokaz może obejmować tylko tańce tureckie z różnych regionów lub także kaukaskie, a jako inny zespół w którym także tańczę – również tańce bałkańskie. Do współpracy możemy zaprosić też zespół tatarski. Pokazom może towarzyszyć także koncert tureckiej muzyki ludowej. Wycena i inne warunki – do ustalenia.

 

Warsztaty

Warsztaty tureckich tańców mogą się odbywać w Krakowie lub na terenie całej Polski. Prowadzę je osobiście lub w duecie. Mogą trwać od 1 do kilku godzin, mogą też powtarzać się cyklicznie lub odbywać się w formie kursu. Uczymy tańczyć zarówno dzieci jak i dorosłych. W programie m.in. Halay, Misket, Roman, Horon, Atabar, oraz taniec azerski. Najpopularniejszy z nich, będący nieodłącznym elementem tureckich wesel i innym tanecznych wydarzeń, to korowodowy taniec Halay, w którym tancerze trzymają się za ręce lub palec, a pierwszy z nich, trzyma w ręce chusteczkę. Warsztatom może towarzyszyć pokaz tańca. Wycena i inne warunki do uzgodnienia.

 

Nabór do zepołu

Obecnie prowadzimy także nabór do naszego zespołu. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt.

 

Przykładowe zdjęcia z pokazów i warsztatów:

 

Więcej zdjęć i video dostępnych jest na:

https://www.facebook.com/tureckie.tance.ludowe

Na tej stronie zamieszczane są też nasze aktualne wydarzenia taneczne, takie jak pokazy, warsztaty i kursy.


Turecki taniec Halay


 

 

counterliczniki