Język turecki i kultura Turcji to nasza pasja.

ABC Turcji
Przewodnik turysty
Mity i prawdy
Islam
Historia i ustrój
Geografia
Turystyka
Obyczaje
Kuchnia
Język
Muzyka
Folklor
Literatura
Sztuka
Filmy
Wiadomości
Galeria
O Polsce

Kultura Turcji


KURS WIEDZY O KULTURZE TURCJI


Kultura Turcji

 

Kurs obejmuje cykl spotkań poświęconych kulturze Turcji, podczas których kursanci będą mieli okazję zarówno zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat Turcji, takimi jak zarys historyczny, sytuacja polityczno-ekonomiczna czy geografia, jak również poznać podstawy islamu, dowiedzieć się kim był Atatürk, nauczyć się przydatnych zwrotów w języku tureckim, poznać wskazówki dla turystów, zobaczyć mniej lub bardziej turystyczne rejony Turcji, zapoznać się z turecką literaturą i sztuką, dowiedzieć się, które tureckie filmy warto obejrzeć, nauczyć się parzyć herbatę i kawę po turecku (to właśnie herbata, a nie kawa jest w Turcji najczęściej spożywanym napojem), poznać tureckie obyczaje i mentalność Turków, spróbować tureckiej kuchni, a nawet razem coś przyrządzić, poznać prawdy i mity o Turcji, posłuchać różnych stylów tureckiej muzyki (nie tylko Tarkan'a), zatańczyć tureckie tańce, poznać różnice kulturowe, dowiedzieć się, jakie pamiątki warto przywieźć z Turcji poza okiem proroka, posłuchać o związkach z Turkami i o tym, jak się żyje i pracuje i studiuje w Turcji oraz wiele wiele innych interesujących tematów, zagadnień i ciekawostek, których nie sposób tu opisać.

 

Zajęcia prowadzone przez turkologa mają formę prelekcji, wzbogacanych prezentacjami zdjęć i video, nagraniami dźwiękowymi, rekwizytami i pokazami. Na niektórych zajęciach będziemy także gościć ekspertów z danej tematyki, w tym także z Turcji. Oprócz wykładów przewidziane są również zajęcia praktyczne polegają na aktywnym uczestnictwie słuchaczy np. nauce języka, tańca czy gotowania.

 

Pod koniec każdych zajęć przewidziany jest czas na dyskusję, pytania i prezentację bibliografii dotyczącej omawianego tematu.

 

Na zakończenie kursu przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami na temat wiedzy o kulturze Turcji.

 

Zajęcia w formie kursu grupowego w Krakowie w naszej szkole, 1 raz w tygodniu po 60 minut, łącznie 15 spotkań. Termin: do ustalenia. Koszt kursu to 300 zł brutto. Wystawiamy faktury VAT. Zapisy mailowo lub telefonicznie.