Język turecki i kultura Turcji to nasza pasja.

ABC Turcji
Przewodnik turysty
Mity i prawdy
Islam
Historia i ustrój
Geografia
Turystyka
Obyczaje
Kuchnia
Język
Muzyka
Folklor
Literatura
Sztuka
Filmy
Wiadomości
Galeria
O Polsce

Taniec brzucha


Taniec brzucha znany jest także pod nazwą taniec orientalny, taniec arabski, belly dance (w Europie), raqs sharqi (w krajach arabskich) oryantal dans lub göbek dansı (w Turcji). Jest tańcem solowym, popularnym szczególnie na Bliskim Wschodzie i w krajach Afryki Północnej, wykonywanym głównie przez kobiety. Cechami charakterystycznymi dla tego tańca są specyficzne ruchy bioder, brzucha, biustu, głowy i rąk. Tancerka często używa rekwizytów, takich jak zills (saggaty), woale, skrzydła Isis, miecze, laski świeczniki i inne. Najpopularniejsze style to egipski, turecki, syryjski i libański. Taniec brzucha znany jest także z wielu korzyści, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i duchowej: m. in. wzmacnia i rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, wyszczupla talię oraz pozwala odkryć w sobie prawdziwą kobiecość, przez co zwiększa pewność siebie i powoduje lepsze samopoczucie.

 

W imieniu szkoły Tureckie Klimaty zapraszam na kurs tańca brzucha wszystkie Panie, które poprzez taniec, muzykę, dobrą zabawę i miłą atmosferę chociaż przez chwilę pragną poczuć smak orientu.

 

Zajęcia w naszej szkole mogą się odbywać w formie:

  • - Taniec brzucha – kurs grupowy

  • - Taniec brzucha – warsztaty

  • - Taniec brzucha – lekcje prywatne

 

Oferujemy także pokazy tańca brzucha.

 

Opis nauki:

Stopień podstawowy obejmuje zajęcia praktyczne oraz niezbędne zagadnienia teoretyczne. W trakcie kursu poznają Panie podstawowe figury i elementy wykorzystywane w tańcu, zwłaszcza charakterystyczne dla belly dance kroki, ruchy bioder i rąk, wibracje - tzw. shimmi, „ósemki” i obroty. Kolejne stopnie to m. in. doskonalenie technik tańca, nauka z wykorzystaniem rekwizytów i poznawanie poszczególnych stylów. Tańczymy do muzyki tureckiej, arabskiej oraz do dźwięków darbuki. Na zajęciach tańczymy boso lub w baletkach, w wygodnym stroju odkrywającym brzuch. Chusta do tańca brzucha (lub dowolna chusta z frędzlami) miło widziana.

 

KURS TAŃCA BRZUCHA W KRAKOWIE

Zajęcia odbywające się regularnie w siedzibie szkoły lub innym miejscu. Termin - do ustalenia. Kurs z elementami stylu tureckiego. Zajęcia 1h zegarowa 1 x w tygodniu, łącznie 15 godzin - 300 zł, co oznacza, że 1h, to tylko 20 zł. Nie honorujemy kart benefitowych. Płatność gotówką lub przelewem. Wystawiamy faktury VAT.

 

WARSZTATY TAŃCA BRZUCHA W KRAKOWIE

Intensywne warsztaty tańca brzucha to jednodniowe zajęcia trwające 1-3 godziny. Poziom początkujący lub średniozaawansowany. Termin i wycena do ustalenia.

 

PRYWATNE LEKCJE TAŃCA BRZUCHA W KRAKOWIE

Indywidualna nauka tańca brzucha odbywa się w siedzibie szkoły lub z dojazdem do klienta. Poziom podstawowy lub wyższy. Termin, częstotliwość, cena i inne szczegóły do ustalenia indywidualnego.

 

POKAZY TAŃCA BRZUCHA

Oferujemy także pokazy tańca brzucha, które mogą być doskonałym urozmaiceniem imprez np. wieczoru panieńskiego. Pokazy organizowane są w Krakowie lub okolicy. Wycena indywidualna. Termin i inne szczegóły do uzgodnienia. Wystawiamy faktury VAT.

counterliczniki