Język turecki i kultura Turcji to nasza pasja.

ABC Turcji
Przewodnik turysty
Mity i prawdy
Islam
Historia i ustrój
Geografia
Turystyka
Obyczaje
Kuchnia
Język
Muzyka
Folklor
Literatura
Sztuka
Filmy
Wiadomości
Galeria
O Polsce

TureckiKurs tureckiego w Krakowie - Tureckie KlimatySpecjalnością szkoły Tureckie Klimaty jest nauczanie języka tureckiego, którym zajmujemy się nieprzerwanie od od 2007 r., organizując w Krakowie zarówno kursy grupowe, jak i lekcje indywidualne, w tym naukę przez internet.

 

W mojej szkole uczę tureckiego najczęściej osobiście. Jestem mgr turkologii. Uczę na podstawie autorskich materiałów, które udało mi się opracować bazując na swoim doświadczeniu w nauczaniu tureckiego grup i osób indywidualnych.

 

Nauczanie tureckiego jest dla mnie nie tylko pracą. Zawód nauczyciela daje mi satysfakcję, gdyż ja nie tylko lubię uczyć, ale także udało mi się połączyć pracę z moimi zainteresowaniami. Do zajęć podchodzę z pasją i zaangażowaniem, a kursantów nie uważam tylko za swoich klientów, ale także za osoby, z którymi łączy mnie współne zainteresowanie, jakim jest język turecki i kultura Turcji.


Język turecki należący do grupy oguzyjskiej języków uralo-ałtajskich jest językiem urzędowym Turcji i Cypru Północnego. Cechy charekterystyczne to m. in. aglutynacja - dodawanie końcówek, zasada harmonii samogłoskowej i spółgłoskowej, orzeczenie i zdanie nadrzędne na końcu zdania, brak rodzajów. Język turecki zapisywany jest alfabetem łacińskim.

 

Chętnych do nauki tureckiego – zarówno osoby, które wiążą swą przyszłość z Turcją, wykorzystują turecki w pracy, są w związkach z Turkami lub po prostu chciałyby nauczyć się jakiegoś orientalnego języka – zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Nauka tureckiego w naszej szkole odbywa się na różnych poziomach w formie:

 

Opis kursów:

 

GRUPOWY KURS TURECKIEGO W KRAKOWIE

 

Ilość godzin:

Kurs języka tureckiego obejmuje 30 lub 60 godzin lekcyjnych tj. 45-minutowych.

Zajęcia 1 raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (15 lub 30 spotkań).


Poziomy:

A1.1 – turecki dla początkujących

A1.2 – turecki dla początkujących - kontynuacja

A2.1 – turecki dla średniozaawansowanych

A2.2 - turecki dla średniozaawansowanych - kontynuacja

B1 – turecki dla średniozaawansowanych - kontynuacja

B2 – turecki dla średniozaawansowanych - kontynuacja


Miejsce:

Zajęcia w naszej szkole w Krakowie na ul. Starowiślnej 20/6,  w kilkuosobowych grupach.


Terminy:

A1.1a - wtorek, 19.30-21.00, od 1 lutego

A1.1a - wtorek, 17.45-19.15, od 1 lutego

Inne poziomy odbywają się formie kursów online.


Gwarancja utworzenia kursów:

W naszej szkole większość kursów tureckiego jest już kontynuacją, dlatego dajemy gwarancję rozpoczęcia się grup na wszystkich poziomach.


Lektorzy:

W mojej szkole kursy grupowe prowadzę osobiście od 14 lat. Jestem mgr turkologii. W ramach kursu na 2-4 godzinach możemy także gościć tureckiego lektora, tak aby kursanci mogli się jeszcze lepiej osłuchać i wypróbować swych sił w rozmowie z Turkiem.


Podręczniki:

Uczę z materiałów własnego autorstwa, wliczonych w cenę kursu. Zajęcia wzbogacane są też nagraniami dźwiękowymi. Oferujemy również sprzedaż słowników, rozmówek i innych dostępnych pozycji do nauki tureckiego.


Opis:

Zajęcia składają się z części gramatycznej i praktycznej tj. poznawania form gramatycznych, słownictwa, czytanek, konwersacji, słuchania, ćwiczeń i zadań domowych.


Cennik:

Kurs 30h – 499 zł brutto, kurs 60h – 899 zł brutto, co w przeliczeniu na 1h lekcyjną wynosi tylko 15 zł.

Możliwa płatność w 2 ratach uiszczanych co miesiąc.

Wystawiamy faktury VAT i zaświadczenia. Płatność gotówką lub przelewem przy zapisie.


Gwarancja najniższej ceny:

W naszej szkole cena jest stała bez względu na ilość osób w grupie. Poza tym gwarantujemy również najniższą cenę kursu grupowego w przeliczeniu na godzinę. W przypadku udokumentowania niższej ceny zwracamy różnicę.


Gratis:

W razie późniejszego dołączenia do grupy lekcje wyrównawcze gratis.

 

Zapisy:

Przyjmujemy zapisy mailowo lub telefonicznie. Następnie należy zawrzeć umowę uczestnictwa i uiścić opłatę lub jej I ratę.

 


INDYWIDUALNE LEKCJE TURECKIEGO W KRAKOWIE

 

Prywatne lekcje języka tureckiego przeznaczone są dla osób, które preferuję naukę indywidualną poprzez dostosowanie poziomu, terminu, intensywności i nacisku na poszczególne zagadnienia do swoich indywidualnych potrzeb.

Zajęcia mogą mieć formę:

- typowych lekcji czyli mogą się składać z części gramatycznej i praktycznej tj. poznawania form gramatycznych, słownictwa, czytanek, rozmów, słuchania, ćwiczeń i zadań domowych

- korepetycji (wybrane zagadnienia, korekty)

- konwersacji.

Termin do uzgodnienia.

Uczymy na wszystkich poziomach.

Nauka z polskim lub tureckim lektorem u nas lub na życzenie z dojazdem do kursanta. Osobiście uczę tylko siedzibie swojej szkoły. Jestem absolwentką turkologii, posiadam 14-letnie doświadczenie jako nauczyciel tureckiego.

Uczymy z własnych autorskich materiałów, wliczonych w cenę. Możemy także prowadzić lekcje na podstawie podręcznika kursanta.

Z wyjątkiem sytuacji losowych, lekcję należy przełożyć lub odwołać telefonicznie lub mailowo min. 24h przed planowanym terminem. Lekcja, która nie zostanie odwołana uznawana jest za przeprowadzoną.

Koszt 1 godziny zegarowej (60 min.) wynosi 50 zł brutto. Dotyczy to lekcji, których udzielam osobiście. Zajęcia z nativem lub z dojazdem - cena do uzgodnienia. W przypadku większej ilości godzin lub zajęć dla 2 osób istnieje możliwość negocjacji ceny. Wystawiamy faktury VAT.

Zapisy mailowo lub telefonicznie przez cały rok.

Uczestnictwo w lekcji oznacza akceptację powyższych zasad.

 


LEKCJE TURECKIEGO ONLINE PRZEZ SKYPE

 

Nauka tureckiego online przeznaczona jest dla osób spoza Krakowa, w tym również zza granicy Polski. Lekcje przez Skype to możliwość nauki bez wględu na miejsce zamieszkania i to bez wychodzenia z domu. To także oszczędność czasu, większa dyspozycyjność i lepsza koncetracja.

Do nauki przez internet potrzebne będą zainstalowany Skype, ew. Messenger, słuchawki, mikrofon i dobre połączenie internetowe.

Lekcje online prowadzane są w następujący sposób: Przed zajęciami kursant otrzymuje materiały gramatyczne i do praktycznej nauki tj. słownictwo, czytanki i ćwiczenia, które następnie są ustnie omawiane. W lekcji aktywnie uczestniczy także uczeń poprzez ustne i pisemne wykonywanie ćwiczeń, odmianę nowych konstrukcji, odpowiedzi na pytania oraz konwersacje. Na kolejnej lekcji omawiane jest zadanie domowe. Nacisk na poszczególne zagadnienia dostosowywany jest do potrzeb kursanta.

Zajęcia na różnych poziomach z polskim lub tureckim lektorem w formie standardowych lekcji, korepetycji lub korepetycji.

Termin, poziom i częstotliwość zajęć do ustalenia. Zapisy trwają przez cały rok.

Uczymy z autorskich materiałów, wliczonych w cenę. Zajęcia najczęściej prowadzę osobiście. Jestem mgr turkologii, uczę od 14 lat, w tym także przez Skype.

Z wyjątkiem sytuacji losowych, lekcję należy przełożyć lub odwołać telefonicznie lub mailowo min. 24h przed planowanym terminem.

Cena 60-minutowej lekcji prowadzonej przeze mnie to 50 zł brutto. Zajęcia z nativem lub innym lektorem - do uzgodnienia. W przypadku większej ilości godzin lub zajęć dla 2 osób istnieje możliwość negocjacji ceny. Płatność przelewem lub przez Paypal z góry za poszczególne lekcje lub cały miesiąc. Wystawiamy faktury VAT.

Zapisy mailowo lub telefonicznie.

Uczestnictwo w lekcji oznacza akceptację powyższych zasad.

 


GRUPOWY KURS TURECKIEGO ONLINE

 

Nowością w naszej szkole jest grupowy kurs tureckiego przez internet. Zajęcia prowadzone będą przez Skype w postaci telekonferencji.

Potrzebne będą:

- słuchawki

- mikrofon

- program Skype

- bardzo dobre łącze internetowe.


Poziomy i terminy:

Kurs może obejmować 30 lub 60 godzin lekcyjnych tj. 15 lub 30 spotkań.


Opis:

Zajęcia prowadzę osobiście. Jestem mgr turkologii. Uczę z materiałów własnego autorstwa. Pomoce przesyłane przed zajęciami omawiane będą ustnie na lekcji, zarówno jako zagadnienia gramatyczne, jak i praktyczna nauka. W lekcji aktywnie uczestniczyć będą także kursanci poprzez odmianę, wykonywanie ćwiczeń, odpowiadanie na pytania, oraz konwersacje. Na kolejnych zajęciach omówione zostanie zadanie domowe. Możliwość bezpłatnej lekcji próbnej, nagrania w razie nieobecności na zajęciach oraz konwersacji z native speakerem.

 

Cennik:

Kurs 30h – 499 zł brutto, kurs 60h – 899 zł brutto, co w przeliczeniu na 1h lekcyjną wynosi tylko 15 zł.

Płatność przelewem za całość lub w 2 ratach uiszczanych co miesiąc.

 

 Wystawiamy faktury VAT. Zapisy mailowo lub telefonicznie.

 

Terminy:

A1.1a - poniedziałek, 19.00, od 22 lutego

A1.1a - piątek, 10,00, od 25 lutego

A1.1b – środa, 20.30, od 26 stycznia

A1.2aczwartek, 19.45, od 3 lutego

A1.2b - środa, 17.15, od 16 lutego

A2 - środa, 19.00, od 9 lutego

B1 – czwartek, 18.00, od 13 stycznia

Możliwość dopisania się także do utworzonych wcześniej grup.

 

 

KOREPETYCJE Z TURECKIEGO

 

Korepetycje są przeznaczone w szczególności dla studentów turkologii i samouków tureckiego, gdyż w odróżnieniu od standardowych lekcji, obejmują tylko zagadnienia wybrane przez kursanta i mogą dotyczyć konstrukcji gramatycznych o różnym poziomie zaawansowania, słownictwa tematycznego lub korekty.

Korepetycje odbywają się w Krakowie i on-line z polskim lub tureckim lektorem.

Termin i inne szczegóły do ustalenia.

Koszt: 50 zł brutto za 1 godzinę zegarowa. Korepetycje z native speakerem - do ustalenia.


 

KONWERSACJE Z TURECKIEGO

 

Kowersacje to zajęcia w postaci rozmów z polskim lub tureckim lektorem na dowolny temat lub wskazany przez kursanta. Zajęcia mają na celu przełamanie bariery i nabranie swobody w mówieniu, lepsze rozumienie i poszerzanie zakresu słownicta. Są także okazją do lepszego poznania kultury tureckiej.

Mogą odbywać się w Krakowie lub on-line z tureckim lub polskim lektorem.

Termin i inne szczegóły kursu do ustalenia.

Cena: 50 zł brutto za 60-minutowe zajęcia. Konwersacje z native speakerem - do ustalenia.


 

KURSY TURECKIEGO DLA FIRM

 

Oferujemy także grupowe i indywidualne kursy tureckiego, które przeprowadzone zostaną w Państwa firmie. Wszystkie szczegóły i koszt kursu do ustalenia indywidualnego.

 

 

Dlaczego warto się uczyć tureckiego w Tureckich Klimatach:


 • - Nie uczymy kilkunastu języków, tylko specjalizujemy się w tureckim i innych językach orientalnych.

 • - Nauczaniem tureckiego zajmujemy się zawodowo, posiadając w tym 14-letnie doświadczenie.

 • - W mojej szkole najczęściej uczę tureckiego osobiście, a turecki i kultura Turcji jest dla mnie nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją.

 • - W ciągu 14 lat uczyło się u nas tureckiego kilkaset osób na kursach grupowych oraz prywatnych lekcjach, w tym także on-line.

 • - Oferujemy bezpłatne autorskie materiały do nauki, oparte na wieloletnim doświadczeniu.

 • - W przypadku późniejszego dołączenia do grupy oferujemy 1 zajęcia wyrównawcze gratis.

 • Możliwość bezpłatnej lekcji próbnej oraz nagrania w razie nieobecności na zajęciach.

 •  - Co jakiś czas gościmy na zajęciach tureckiego native speakera.

 • - Nasze ceny są konkurencyjne i oferujemy gwarancję najniższej ceny za kurs grupowy.

 • - Dla nas kursanci to nie tylko klienci, gdyż łączy nas wspólne zainteresowanie językiem tureckim i kulturą Turcji.

 • - Dzielimy się wiedzą o Turcji i wspólnie dyskutujemy na jej temat.

 • - Gwarantujemy miłą atmosferę na zajęciach.

 • - Bezpłatna kawa, herbata i woda.Nasza szkoła


Tureckie Klimaty Szkoła Języka Tureckiego

counterliczniki